!!!УВАГА!!! ТИМЧАСОВО СКАСОВУЄТЬСЯ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН

!!!ОГОЛОШЕННЯ!!!

          На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та згідно із пунктом 19 протоколу від 10.03.2020 №2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19» у Державному архіві Львівської області (надалі – ДАЛО), м. Львів тимчасово скасовується (до розпорядження голови облдержадміністрації) особистий прийом громадян посадовими особами архіву і столом довідок та обмежується доступ користувачів до читального залу.

        Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 18 березня 2020 року №177/0/5-20 

        Про порядок  роботи обласної державної адміністрації в умовах карантину

       Громадянам, які мають бажання звернутись до ДАЛО, прохання звертатись письмово за поштовою адресою: 79008, м. Львів, вулиця Підвальна,13 або на офіційну електронну адресу: archive_lviv@arch.gov.ua

     У разі необхідності отримання консультації прохання звертатися за телефонами: (032 )235 47 22, (032) 235 53 50

Просимо вибачення за тимчасові незручності.

                                                                                        АДМІНІСТРАЦІЯ

Засідання науково – методичної ради

       30 липня  в читальному залі Державного архіву Львівської області  відбулося засідання науково – методичної ради, де було обговорено виконання Плану науково-видавничої роботи Державного архіву Львівської області на 2018-2020 роки,  пропозиції до перспективного плану науково-публікаційної роботи на 2021-2025 роки та розглянуто Порядок використання справ фондів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 рр. у Державному архіві Львівської області. Прийняті відповідні рішення.

Готується он-лайновий варіант тематичної виставки архівних документів

       З нагоди відзначення  Дня проголошення Декларацій про державний суверенітет України готується он-лайновий варіант тематичної виставки архівних документів «30 років з Дня проголошення Декларацій про державний суверенітет України».                    Матеріали виставки будуть опубліковані на офіційному сайті Державного архіву Львівської області у рубриці «Виставки он-лайн».                              

Робота з документами політичних громадських організацій

         У 2019 році до Державного архіву Львівської області (далі – ДАЛО) надійшли документи Української республіканської партії «Собор» за 1989-2010 роки у кількості 10 коробок і в неописаному стані. Документи партії надійшли до ДАЛО вперше,і в майбутньому передбачаються подальші надходження схожих документів від інших політичних партій та громадських організацій,які відіграли суспільно-політичну роль в регіоні та несуть історичну цінність.     

        Досвіду упорядкування вищевказаних документів в архіві немає, тому виникла потреба у підготовці методичних рекомендацій щодо відбору, обліку, приймання та упорядкування таких документів. Ця робота включена доплану наукової та методичної роботи ДАЛО на 2020 рік.

 

Готується онлайн-виставка «Конституційний процес на сторінках преси»

    З нагоди відзначення 24-ї річниці Конституції України готується тематична онлайн-виставка «Конституційний процес на сторінках преси».

   26 червня 2020 р. матеріали виставки будуть опубліковані на офіційному сайті Державного архіву Львівської області у рубриці «Виставки он-лайн».

Відкриття виставкового залу та тематичної виставки «З історії архівної справи у Львівській області»

      9 червня 2007 року члени Генеральної асамблеї Міжнародної ради архівів (МРА) (м. Квебек, Канада) прийняли рішення відзначати Міжнародний день архівів. Ця дата підкреслює те, що архіви — це не тільки установи, що здійснюють зберігання документів, але й потужний ресурс культурної та історичної спадщини.

     В архівній системі України чільне місце посідає Державний архів Львівської області. Сьогодні наш архів є однією з найбільших в Україні державних архівних установ. Документальна наповнюваність архіву становить 2562256 одиниць зберігання. Державний архів Львівської області зберігає документи державних та громадсько-політичних установ, організацій, підприємств і спілок, що функціонували на Львівщині у періоди Австро-Угорської монархії, Польської республіки міжвоєнного періоду, Української РСР, німецької окупації під час Другої світової війни. Зараз архів комплектується документами установ, підприємств і організацій незалежної України.

     З метою відзначення Міжнародного тижня архівів, 12 червня 2020 року відкрито виставковий зал архіву, де експонується тематична виставка архівних документів під назвою «З історії архівної справи у Львівській області». Матеріали виставки демонструють зв’язок між історичним минулим та сучасністю українського народу, а також привертають увагу суспільства до питань забезпечення ефективного управління архівами.

    Державний архів Львівської області розміщується на території області із несприятливою епідемічною ситуацією, спричиненою коронавірусною інфекцією, що унеможливлює відвідування та проведення екскурсій виставковим залом.