!!!УВАГА!!! ТИМЧАСОВО СКАСОВУЄТЬСЯ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН

!!!ОГОЛОШЕННЯ!!!

          На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та згідно із пунктом 19 протоколу від 10.03.2020 №2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19» у Державному архіві Львівської області (надалі – ДАЛО), м. Львів тимчасово скасовується (до розпорядження голови облдержадміністрації) особистий прийом громадян посадовими особами архіву і столом довідок та обмежується доступ користувачів до читального залу.

        Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 18 березня 2020 року №177/0/5-20 

        Про порядок  роботи обласної державної адміністрації в умовах карантину

       Громадянам, які мають бажання звернутись до ДАЛО, прохання звертатись письмово за поштовою адресою: 79008, м. Львів, вулиця Підвальна,13 або на офіційну електронну адресу: archive_lviv@arch.gov.ua

     У разі необхідності отримання консультації прохання звертатися за телефонами: (032 )235 47 22, (032) 235 53 50

Просимо вибачення за тимчасові незручності.

                                                                                        АДМІНІСТРАЦІЯ

Засідання науково-методичної ради

       01 жовтня 2020 року, у читальному залі Державного архіву Львівської області (далі-ДАЛО), проведено чергове засідання науково – методичної ради , де було розглянуто перелік документів до тематичної виставки “До 120-річчя відкриття Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької”, онлайновий варіант якої буде розміщено на веб-сайті ДАЛО та на сторінці Facebook, обговорено проект Плану виставкової діяльності ДАЛО на 2021 рік, пропозиції до довідково-інформаційного видання за програмою “Архівні зібрання України”, серія “Спеціальні довідники” – “Анотований реєстр описів фондів Державного архіву Львівської області. Фонди радянського періоду”, написання історичної довідки про Державний архів Львівської  області для двомовного інформаційно-довідкового видання “Архіви України: путівник. Видання 3. Доповнене” та “Archives of Ukraine:Guide book”, яке готується Державною архівною службою України на 2020-2021 роки. Прийняті відповідні рішення.

«Шталаг № 325. Табір краплі води та повільної смерті»

     Державний архів Львівської області долучився до підготовки виставки Національного музею історії України у Другій світовій війні «Шталаг № 325. Табір краплі води та повільної смерті» .

     Виставка про історію шталагу № 325 – це спроба через 75 років після закінчення найкривавішої війни нагадати про головне – людські цінності: життя, свободу, гідність, непорушність міжнародних договорів і кордонів, верховенство права, свободу совісті. Ці безумовні досягнення європейської цивілізації, яка у ХХ ст. перехворіла вірусом расової домінації, дворушності, колаборації зі злом, як ніколи, актуальні й нині, коли Україна мусить долати «експансіоністську інфекцію», що розповсюджується з Кремля.

    Історія табору в Раві-Руській – це один з епізодів загальноєвропейської колективної пам’яті про Другу світову війну. Її головна формула полягає в тому, що згадування тогочасних подій – це насамперед болісні, часом незручні, але цінні уроки, сповнені травматичного досвіду, який необхідно проговорити, усвідомити та прийняти задля утвердження гуманістичних ідеалів і цінностей на шляху до розвитку громадянського суспільства та демократії.

    Після розгортання війни в Західній Європі в 1940 р. до полону потрапили близько 2 млн французьких і бельгійських комбатантів. Проте навіть за колючим дротом вони намагалися чинити спротив, через що в 1942 р. частину з них було переведено до шталагу № 325, де обмежувався вплив Міжнародного комітету Червоного Хреста та положення Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Через жахливі умови утримання в’язнів прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль назвав це місце «табором краплі води та повільної смерті».

   Документально-наративною основою виставки стали унікальні фото, документи, нагороди із фондозбірні Національного музею історії України у Другій світовій війні, Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія терору», Міжнародного комітету Червоного Хреста, Архівів Арользена, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державного архіву Львівської області, приватної колекції Дмитра Піркла, а також матеріали з відкритих джерел.

   Смисловий рефрен виставки становлять малюнки колишнього бранця шталагу № 325 Ежена Вандерхейда. Переглянути відео матеріал можна за  посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=JumNhdVAOIw&feature=youtu.be&rel=0

Засідання науково – методичної ради

       30 липня  в читальному залі Державного архіву Львівської області  відбулося засідання науково – методичної ради, де було обговорено виконання Плану науково-видавничої роботи Державного архіву Львівської області на 2018-2020 роки,  пропозиції до перспективного плану науково-публікаційної роботи на 2021-2025 роки та розглянуто Порядок використання справ фондів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 рр. у Державному архіві Львівської області. Прийняті відповідні рішення.

Готується он-лайновий варіант тематичної виставки архівних документів

       З нагоди відзначення  Дня проголошення Декларацій про державний суверенітет України готується он-лайновий варіант тематичної виставки архівних документів «30 років з Дня проголошення Декларацій про державний суверенітет України».                    Матеріали виставки будуть опубліковані на офіційному сайті Державного архіву Львівської області у рубриці «Виставки он-лайн».                              

Робота з документами політичних громадських організацій

         У 2019 році до Державного архіву Львівської області (далі – ДАЛО) надійшли документи Української республіканської партії «Собор» за 1989-2010 роки у кількості 10 коробок і в неописаному стані. Документи партії надійшли до ДАЛО вперше,і в майбутньому передбачаються подальші надходження схожих документів від інших політичних партій та громадських організацій,які відіграли суспільно-політичну роль в регіоні та несуть історичну цінність.     

        Досвіду упорядкування вищевказаних документів в архіві немає, тому виникла потреба у підготовці методичних рекомендацій щодо відбору, обліку, приймання та упорядкування таких документів. Ця робота включена доплану наукової та методичної роботи ДАЛО на 2020 рік.